Menü Kapat

DEZENFEKSİYON HİZMETLERİDezenfeksiyon, cansız maddeler üzerinde bulunan hastalık yapıcı diğer adıyla da patojen mikroorganizmaların yok edilmesidir. Bir diğer ifadeyle dezenfeksiyon ile bir cisim hastalık yapıcı etkenlerden arındırılır. Bu amaçla kullanılan kimyasal maddelere dezenfektan denir.

Bakteri sporları dezenfeksiyon düzeyine göre azalır. Dezenfektanlar ancak uzun süreli tesir yaptıklarında ve ileri düzeyli olanları kullanıldığında sporları öldürebilir. Dezenfeksiyon özellikle dolaysız ve büyük bulaşmaları sınırlar. Dezenfeksiyonun başarılı olması yani hastalık yapıcı mikroorganizmaların yok edilmesi dezenfeksiyonun yapılacağı maddeniz temizliği,mikrobik ajanların bulaşma yolu, mikroorganizmaların yoğunluğu, ortamın sıcaklığı, pH sı, dezenfektanların konsantrasyonu ve dezenfeksiyon işleminin süresi gibi multifaktoriyel bir disipline bağlıdır. 

Dezenfektanlar genel olarak kuvvetli zehirlerdir; bu yüzden ancak belirli koşullarda uygulanır. Dezenfekte edilen ürünler; doğrudan insan tarafından tüketilecek ya da kullanılacaksa dezenfektan artıklarının denetlenmesi gerekir.

Hava Yolları & Uçak

Karayolu Taşımacılığı & Belediye Toplu Taşıma Araçları

Açık Alanlar

Sağlık Grubu Tesisleri & Hastaneler

Sanayi İşletmeleri & Ofisler

Eğitim Tesisleri & Özel Okullar & Okul Öncesi

Demiryolu İstasyonlar & Tren Vagon Uygulamaları

Gemi & Nakliye Araçları

Dezenfeksiyon Uygulama Portföyümüz ve Müşteri gruplarımızı oluşturmaktadır.

dukgroup Dezenfeksiyon Hizmetleri Sağlığınızı korumada en büyük destekçiniz!

Tüm yaşam alanlarınızda Dezenfeksiyon Hizmetlerini dukgroup Garanti Kapsamındadır.

10 Yıllık Sektör Tecrübemizle Dezenfekte Yöntemlerimiz çeşitlilik göstermektedir.

Çağrı Merkezi

İletişim 0232 247 93 82