Menü Kapat

Haşere İlaçlamasında dikkat edilecek noktalar?

Haşere İlaçlamasında Dikkat Edilecek Noktalar?

Bu yazıda Haşere İlaçlama öncesi ,uyguluma esnasında yapılması gerekenler ve uygulama sonrası işlemler aktarılmaktadır.

Öncelikle eviniz yada iş yerinizde İlaçlama Hizmeti alırken ; İlaçlama görevlisinin Biyosidal Ürün Uygulayıcı Sertifikası olmasına dikkat edin , ayrıca bağlı olduğu İlaçlama Firmasının Sağlık Bakanlığı tarafından Ruhsatlı olması , Firmanın İlaçlama ile alakalı yasal müfredatı yerine getirmiş olması, Hizmet personellerinin SGK Girişleri ve İş Sağlığı Güvenliği Eğitimlerini almış ve sertifikalandırılmış olması gibi hususlar çok önemlidir.Çünkü bu altyapının bulunmaması Sizlerin Sağlığına Zarar Gelebilecek Yanlış Uygulamalara yada herhangi oluşabilecek Kaza yada Yaralanma anında Ciddi Yaptırımlara uğramanıza sebep olacaktır.

İlaçlama ile alakalı tüm yasal ve deneyimsel alt yapının bulunması halinde ikinci aşama olarak Kullanılan Kimyasal Gruplarının ve Güvenlik Tedbirlerinin Açıklamalı olarak Sizlere bilgilendirilme yapılmasına dikkat edin. Çünkü Her Zararlı Mücadelesi Diğerlerinden Farklı olduğu gibi kullanılan kimyasal gruplarıda farklılık gösterir.Problemin çözülmesi için yüksek oranda kimyasal kullanmak doğru bir yaklaşım olmayıp , kısa veya uzun vadede Sağlığa zararı dokunabilir. Bu sebeple İlaçlama hizmetini bu iş için eğitim almış ve referans sunabilecek yasal firmalardan talep ediniz.

Ev İlaçlamalarında Dikkat Edilecek Hususlar

Evlerimizdeki Haşere Problemleri veya oluşmaması için uygulanacak Mücadele yöntemleri çeşitlilik gösterir.

Genel olarak İlaçlama Firmalarının kullandığı ilk yöntem ; Halk Sağlığı alanında kullanılan Kokusuz Kimyasallar ile Pulverize şekilde pompa yardımı ile uygulanan ilaçlamadır. Bu tip ev ilaçlaması için DUKGROUP Önerisi: Evinizde paketli olmayan Gıda ürünleri içerisine hava girmeyecek Kaplara alınmalı ve ilaçlama esnasında yerden kaldırılmalıdır. İkinci olarak İlaçlama Öncesinde Genel Ev Temizliği yapılmalıdır. Temizlik sonrası yapılan uygulamalar kalıcılığını arttırmaktadır. Uygulama sırasında KESİNLİKLE evin içerisinde 1 Yaşından Küçük Bebek bulunmamalıdır. Bu kuralı Firmamız Kati Suretle Uygulamaktadır. Bunun dışında Evin içerisindeki Evcil Hayvanlar Dışarı Çıkarılmalı ve Kimyasal Kuruyup Ev Havalandırıldıktan sonra tekrar içeri alınabilir. Mutfak alanlarında Ağzı açık gıda ürünü bulundurulmamalı ve Hiç Bir Uygulamada Kesinlikle Kullanılan Tabak Bardak vb. ürünlere Kimyasal Değmemelidir. Ev ilaçlamaları Dairenin büyüklüğü ve problemin şekline göre 20 DK İle 60 DK Arasında sürmektedir. Bu zaman dilimi firma bazlı değişiklik gösterebilmektedir.

İlaçlama Sonrasında Evinize girdiğinizde İlk İş olarak tüm Cam ve Kapıları açarak Hava sürkilasyonu yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.Bu sayede İstenmeyen Kokuların yanı sıra Kimyasal Çözeltisinin kurumayan bölgelerde Nemlenmesini engelleyecektir.Özellikle Mutfak alanı başta olmak üzere Kullandığınız eşyaları kontrol edip üzerlerinde herhangi bir kimyasal kalıntısı olmadığına emin olunuz.Eğer şüphelendiğiniz bir eşyanız varsa Firmanız ile iletişime geçerek Güvenlik Tedbirleri Hakkında daha Kapsamlı bilgilendirme alınız ve muhakkak temizleyerek kullanınız.En az 48 Saat Islak Temizlik yapılmamalı kuralı Kimyasalın Zararlılar üzerinde Etkisini devam ettirmesi ve uzun vadede daha başarılı sonuçlar vermesi için önemlidir.Lütfen Firmanızdan yapılan uygulamaya göre Temizlik Metodu ve Süresi hakkında bilgi alınız.

İşyeri İlaçlaması ve Depo Zararlı Kontrolü ?

İş yeri ve depo uygulamları çeşitlilik göstermektedir. Servis operatörleri işletmenizin ihtiyacı olan uygulamayı ve Kimyasal gruplarını seçerek hareket etmektedir.Güvenlik Raporları ve Uyulması gereken Kurallar hakkında kapsamlı bilgi alınması çok önemlidir.Yazının başında aktarılan Yasal Prosedürler ve Güvenlik Tedbirleri Her Uygulama ve Satış için Geçerlidir.

Daha Temiz ve Sağlıklı Yaşam alanları için, Muhakkak bir Firma tarafından Uygulama yaptırmaya önem gösteriniz.Her sektörde olduğu gibi İlaçlama sektöründe de malesef Uygunsuz ve Hiçbir Hukuksal Boyutu olmayan (merdiven altı) şahıslardan hizmet almayıp sağlığınızı ve sevdiklerinizin sağlığını tehlikeye atmayınız.

Çevreye Dost, Eko Sistemi Bozmadan yerinde ve dozajında yapılan uygulamalar için çalışmaktayız.Bu bilinçle müşterilerimizi korurken Yarınıda düşünüyoruz. Uzman Ekibim,z ve yenilikçi çözümlerimiz ile tanışın.

Sağlıklı Günler Dileriz…

DUKGROUP.2019

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir